בכיר, מחפש עבודה? זה מה שאתה יכול לעשות (בלינקדאין ובכלל)


זה לא סוד שככל שעולים במעלה המשרות (בכירות) מוטל יותר על הכף. ולכן ההחלטה לעזוב ולחפש משרה חדשה טומנת בחובה הרבה לחץ ופחד משינויים.

מצד שני, הרצון המתמיד לשפר את חיינו, את התנאים שלנו ולרענן את הקריירה מניע בכיוון שונה.

ולכן, גם אם אתה רק "חושב על זה", כדאי לפעול ממש עכשיו בכיוון.

חיפוש עבודה לבכירים – כללי אצבע שתמיד נכונים

  1. דאג תמיד שהפרופיל לינקדאין שלך יהיה מסודר, מעודכן ומקצועי.
  2. רענן יכולות מקצועיות, התמקצע בתחומים חדשים כל הזמן.
  3. שמור על קשר עם קולגות וחברים.

ואם נרד לרזולוציות יותר חדות לקראת חיפוש עבודה הנה מספר פעולות מורידות לחץ שתוכל לנקוט בהן על מנת להיות במקום רגוע יותר.

הקדש 15 דקות מדי יום לפעולות אלה

אין ספק שחיפוש עבודה דורש זמן, במיוחד כאשר אתה מחפש הזדמנות מאוד אטרקטיבית, כי יש לך כבר מקום עבודה מכובד ומצויין. הרעיון הוא להקדיש זמן לנושא לפי דקות ולא לפי פרוייקט ארוך של שעות, ואם לדייק – 15 דקות בלבד.

מה תוכל לעשות בזמן זה?

  • לעדכן את הפרופיל לינקדאין שלך – מיומנויות, תחומי עניין, ניסיון מקצועי, פרוייקט חדש שבאחריותך
  • לדייק את מנוע חיפוש המשרות שלך בלינקדאין וליצור לעצמך "אלרטס" כך שתקבל תמיד ובמהירות התראה על משרה חדשה שפורסמה שתגיע בפוש למייל שלך. התהליך יימשך בצורה אוטומטית תמיד.
  • לעדכן את ההאד הנטרים בלינקדאין שאתה פתוח להצעות – זה פיצ'ר בלינקדאין שאתה יכול להפעיל בכפתור המיוחד המיועד לכך בלינקדאין. קליק איך עושים זאת
  • הקדש זמן לטיפוח מיומנויות נוספות בעולמך המקצועי
  • תן למגייסים וציידי ראשים לדעת שאתה פתוח להצעות. הכפתור וההסבר כיצד לעשות זאת (שים לב שאין הבטחה של 100% סודיות מצד לינקדאין לדבר)

בסקר  Censuswide שנערך בקרב 1025 עובדים בכירים במאי 2017 הביעו שליש מהנשאלים חשש שאין להם מספיק כישורים נדרשים (מיומנויות) למשרה, וחוסר זה מנע מהם להגיש מועמדות למשרה שמאוד רצו.

בעידן של היום ניתן להשיג ידע בקלות, מדוע לא לנצל זאת?

לא מדובר במיומנויות ה"הארד-קור" שלכם ,אותן וודאי הרווחתם תוך מהלך הקריירה, אלא במיומנויות "רכות", נוספות , שיהיה לכם קל ללמוד ולהשלים את פערי הידע שלכם והם עשויים לעשות את כל ההבדל. גם מבחינת התחושה שהתגברתם על אבן נגף רצינית.

לפיכך תוכלו לנצל את מרכז הידע של לינקדאין   Linkedin Learning ובו מאגר עצום של קורסים יעילים וקצרים שיכשירו אתכם בתחום מסויים או לפחות יעניקו לכם את הידע החסר לכם. או אולי תרצו ללמוד תחום חדש לגמרי וטרנדי שכל הזמן שמעתם עליו ולא ידעתם מהיכן להתחיל ללמוד עליו – ממליצה לגשת לחפש קורסים בתחום המבוקש לפי מילות מפתח ולהתחיל ללמוד כדי להגדיל את מאגר המיומנויות בידיכם ולהגיע לתמהיל ידע מקצועי שאין לאחרים.

קישור לאתר הקורסים המקצועיים של לינקדאין (בכל תחום): https://www.linkedin.com/learning/

התקשר לחבר (צור קשר בלינקדאין)

קשרים מקצועיים הם הנכס החשוב ביותר שיכול לשנות לך את מהלך הקריירה ולקדם אותך למשרה הבאה, בייחוד כאשר אתה בכיר. לפי סקר 70% מהאנשים שחיפוש משרה מצאו כזו בחברה שבה היה להם קשר לינקדאין.

בפעם הבאה שאתה נתקל במשרה מעניינת בלינקדאין בדוק אם יש מישהו שאתה מכיר שעובד באותה חברה וכתוב לאותו אדם כדי ללמוד עוד אודות החברה והתפקדי. לעולם לא תדע לאן תוליך השיחה, מה שבטוח, היא תיתן לך את ההזדמנות לשאול עוד אודות החברה ותרבות החברה וסוגי המועמדים הפונים שמצליחים להתקבל, וכך תקדים את יתר המועמדים.

לסיכום – להצליח להשיג את המשרה הבאה שלך כבכיר

חיפוש עבודה אינו צריך להיות דבר מלחיץ, בייחוד כאשר אתה נוקט מהלכים יזומים ולא דרסטיים ומתקדם צעד צעד. המשרה הבאה מחכה לך, זה רק עניין של זמן.

 

*הפוסט מבוסס על פוסט מבלוג לינקדאיןכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *