Twitter for Business, Twitter in Israel, Twitter expert Israel

תמונה: Twitter for Business

כשאני שומעת אנשים שאומרים שה"טוויטר לא תפס בארץ" אני תוהה מה הם פספסו. כי יש הרבה מה להרוויח מחשבון טוויטר. אני מודה שגם אני לא פיצחתי לגמרי את קסם הטוויטר, עד לאחרונה- כאשר התחלתי להעמיק ולנהל שם חשבונות עבור לקוחות בתחום ההייטק/פיננסי הפונים בעיקר לעולם. שמחה לשתף אתכם בתובנות מהשטח. (לא רק לחברות הייטק כמובן).

1.      טוויטר הוא מקור מידע עסקי איכותי

לא נכון להתייחס לרשת חברתית רק אם היא יוצרת לידים או חשיפה. רשת חברתית היא גם מקור מידע שיכול לייצר תובנות עסקיות וחברתיות ולחסוך לכם זמן רב. היא גם יכולה לעזור בהשגת מידע שיכול להיות game changer עבורכם או עבור הלקוח שלכם.

לדוגמא, חיפוש מובילי דיעה בתחום מסויים, חיפוש שיח ודיעות אודות חברה/שירות/מוצר, קבלת רעיונות לנושאי כתיבה לבלוג שלכם, הבנת נושאי שיח פופולאריים וייצור תוכן ויראלי שלכם בהתאם, קשר מול גוף מוביל המחפש מרצים לכנס. חיפוש פשוט בטוויטר מגלה מידע זה במהירות ומשאיר אתכם בתמונה כל הזמן.

2.      טוויטר עוזר לייצר נוכחות רשת טובה יותר

העלאת תכנים עקבית בטוויטר טובה ליצירת נוכחות רשת לחברה/מותג שלכם. תחוו עלייה באיזכורים ועלייה בחשיפה. מי יודע, אולי החשיפה של עוד כמה אלפים בודדים בקרב קהל יעד איכותי תעשה את ההבדל עבורכם, וזאת מבלי שהשקעתם שקל.

איך? כל שעליכם לעשות הוא להעלות תוכן ולייצר האשטגס נכונים (תגיות באמצעות סולמית לפני המילה) ואז להוביל לעמוד ה URL שאתם רוצים לקדם. עשו זה לעיתים קרובות כמובן.

יש לכם המון מה להרוויח כי גם פעילות קטנה יכולה פתאום להפוך להצלחה גדולה. לדוגמא, בעל טור טכנולוגי מוביל בארה"ב ישתף (retweet) תוכן שלכם.

3.      טוויטר עוזר לאנשים למצוא אתכם

בטוויטר אנשים יגלו אתכם מבלי שידעו קודם עליכם דבר – באמצעות חיפוש מילות מפתח המבוצע רק בטוויטר. ואם אתם מספיק מעניינים עבורם הם גם יעקבו אחריכם ויסמנו שאהבו את התוכן שלכם. נהדר!

4.      טוויטר מהיר וקל לתפעול

בניגוד לפייסבוק, שם מדובר על צורך בפיתוח קהילה ,בטוויטר אין צורך להשקיע בכך.

כל מה שצריך הוא לייצר פתיח מעניין ללינק אותו רוצים לקדם או לשתף סיפורים מעניינים של אחרים בצירוף התגיות שמקדמות את האג'נדה שלכם. ומה שקל יותר סביר להניח שייקל עליכם להתמיד בו. מספר העוקבים ילך ויגדל.

5.      טוויטר זול יותר מפייסבוק

בניגוד לפייסבוק, שכיום כבר מחייב הוצאת כסף על קמפיינים ממומנים כדי להגיע לחשיפה טובה (גם אם כבר פיתחתם בו קהילה ערה!), בטוויטר זה הרבה יותר קל וחינמי. (קיימת אופציית הממומן גם בטוויטר אבל אני מדברת על המודל החינמי שעדיין טוב).

לא צריך להשקיע במסר ארוך (ואפילו אסור..140 תווים-זוכרים?) וקל יותר לשגר הרבה כאלה לאוויר. החשיפה שלכם תהיה פונקציה של וותק הטוויטר שלכם,מספר העוקבים ואיכות התוכן.

6.      טוויטר הוא השער שלכם ליצירת קשרים עסקיים משמעותיים בלינקדאין

כי סביר להניח שמרבית משתמשי הטוויטר מחזיקים גם בחשבון לינקדאין. אלה רשתות שקשורות ביניהן היטב. ואם מישהו חשוב עוקב אחריכם או סימן  favorite על טוויט שלכם זה הזמן לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים כי זה אומר שהוא התחיל engagement פה אם לא הבנתם זאת..

אם אתם "חפצים ביקרו" עשו כך: העתיקו את שמו מהטוויטר, חפשו אותו במנוע החיפוש של הלינקדאין. מצאתם אותו? יופי.

שלחו לו בקשה לקשר,הודו לו על הפולואו בטוויטר. סבירות גבוהה ביותר שיאשר אתכם. משם תוכלו לייצר קשר מעמיק יותר איתו דרך תקשורת אינבוקסים בלינקדאין,לפי שיקולכם ובהתאם לאסטרטגיה השיווקית שלכם.

7.      טוויטר הוא מקור לגלות בלוגרים ועיתונאים המחפשים סיפורים

אם אתם סטארט אפ / חברה צעירה בעלת משאבים כספיים מוגבלים, הפעילות בטוויטר תעזור לכם להגיע לכותבים חשובים בעולם ולייצר איתם קשר.

אין לכם זמן לחפש כאלה? לא יודעים בכלל מאיפה להתחיל? פתחו חשבון ופעלו בטוויטר. הם יגיעו אליכם. קחו את ההזדמנות בשתי ידיים ואחרי שתבדקו פרופילים כאלה בעוקבים שלכם פתחו את הקשר איתם: הוסיפו אותם לרשימת התפוצה, כתבו להם מייל והציעו להם סיפור מעניין שלא יוכלו לסרב לו !

8.      טוויטר הוא השקעה בינלאומית לטווח ארוך

נניח שכיום פעילותכם מוגבלת רק לישראל אבל יש לכם תוכנית עסקית לשווק בעתיד גם מול ארה"ב/אירופה. למה שלא תתחילו לייצר נוכחות בינלאומית כבר עכשיו בטוויטר אם זה כל-כך קל? תברכו את עצמכם אחר-כך.

9.      קל יותר לרתום את עובדי החברה שלכם לשתף תכנים דרך הטוויטר

אם נחזור לדוגמת הסטארט-אפ הצעיר, המבקש להגדיל חשיפה באפס תקציב. אם ל – 5 חברי הסטארט-אפ יש כל אחד 500 עוקבים לפחות הרי שב retweet אחד של תוכן אתר החברה שצוייץ מתוך חשבון הטוויטר שלה אפשר להגיע לחשיפה יפה של עוד 2500 איש בנוסף לעוקבי החברה. ואם מדובר בחברה של 10, החשיפה יותר גבוהה כמובן.

מומלץ לקבוע מדיניות מדיה חברתית כדי להטמיע תהליך זה כ  default של כולם וכך מייצרים נוכחות יפה ברשת לאורך זמן ובאפס תקציב.

מניסיוני נתקלתי בחוסר נכונות כלשהי של אנשים לערב את הפייסבוק שלהם בקידום אג'נדות של החברה מטעמי פרטיות בעיקר, היות שהוא פלטפורמה יותר אישית. בטוויטר אין עם כך בעיה.

10.   טוויטר הוא חיבור לעולם של הצלחה

לא נכון לאיש שיווק לבטל פלטפורמה מצליחה בעולם רק כי אינה פופולארית בישראל. תוך שבוע יכול להתחיל טרנד טוויטר בארץ ואז מה תעשו? (להערכתי אגב זה יקרה בקרוב).

לא נכון לשים את כל הביצים בסל אחד (פייסבוק). זה כמו תיק מניות – צריך לבנות תמהיל חכם ולהעריך סיכונים. איש שיווק דיגיטל חייב להכיר כל פלטפורמת סושיאל מצליחה בעולם, זהו עולם דינמי של טרנדים וטכנולוגיה שאין לו גבולות גיאוגרפיים. בעצם, בכלל אין לו גבולות בהגדרה..אז ..קדימה!

עקבו אחרי בטוויטר

התחברו אלי בלינקדאין

התחברו אלי בפייסבוק

עקבו אחרי טוויטר ישראל לעסקים קטנים ובינוניים