סיכום כנס Go Social Business


20130207_111714

כנס Go Social Business 2013 , ריכז מספר דוברים רב ועסק "על הנייר" בנושאים מעניינים. אין ספק, היה עמוס קהל היום.  מבחינת המארגנים ונותני החסויות אני מניחה שמדובר בהצלחה.

מנגד, אני חייבת לציין שמבחינתי הכנס היה רחוק מלספק רף מקצועי גבוה ולא נתן מענה לרצון ללמוד דברים חדשים אלא יותר מבחינת more of the same . מרבית הדוברים שיווקו באופן אגרסיבי את התוכנה/שירות שלהם ללא מתן ערך מוסף אמיתי למשתתפים. חבל, כי היה כאן צימאון גדול מטעם המשתתפים לקבל מידע וערך מוסף, ולא רק הרצאות מכירות. (אגב, ציפייה שאינה רק מטעם מי שמקצועו שיווק בסושיאל, אלא גם הקהל הרחב).

לא צלחתי את כל הכנס, מעלה כאן את הדוברים והנושאים שמצאתי המעניינים ביותר בעיקר מתחילת הכנס בו נכחתי.

IBM ואומנות השימוש בסושיאל פנים ארגוני

אישית מצאתי עניין רב בדבריו של הדובר מIBM ,נציג החברה באיזור ספרד-פורטוגל, יוון-ישראל, ריקארדו מיגואז דל אולמו, שהעביר סקירה דינאמית ועניינית בה פירט כיצד ארגונו מתמודד עם ניהול פרוייקטים וניצול אפקטיבי של זמן העבודה בקרב הארגון.

אני עוקבת אחר הארגון אך היה מעניין לשמוע ממקור ראשון ולראות הלכה למעשה כיצד הוא מתנהל במומחיות מדהימה תוך שימוש מושכל בפלטפורמות סושיאל פנים ארגוניות שמייעלות לו את תהליכי העבודה.

נקודות עיקריות שהעלה Del Olmo:

 • IBM מתנהל ברשת פנים ארגונית חברתית. ויזואלית היא נראית כמעין לינקדאין-פייסבוק ומכילה גם מרכיבים בלוגיים. 
 • העובדים המתנהלים ברשת מחוייבים לתייג כל מילת מפתח על מנת לאפשר איתור מידע בקלות.
 • הרשת חוסכת לארגון התנהלות מייגעת במיילים וזו הייתה אחת המטרות העיקריות בשימוש בה.
 • הרשת מונעת כפילויות בעבודה על פרוייקטים/פיצ'רים בפרוייקטים היות שהכל מתועד, אונלייני ופרוס בפני כולם. המידע זמין. אין צורך כאמור במיילים.
 • בתוך הרשת הפנימית מיוצרות קהילות רבות ומגוונות בנושאים מקצועיים שונים. לכל קהילה קיים אנליטיקס. הארגון מזהה מובילי דיעה ומומחים בכל קהילה והם מלמדים את שאר העובדים ומובילים אותם מקצועית. התוצאה היא חוכמת ההמונים באופן מסודר ו on going, נכס יקר המטופח ונשמר בתוך הארגון.
 • ניהול הפרוייקטים מתקיים אך ורק דרך הרשת. ה Collaboration של העובדים דרכה מאפשר לדעת און ליין סטטוס של כל פרוייקט, מי משתתף בפרוייקט ואף להחליף עובדים בתוכו ללא צורך להסביר הכל מחדש למצטרף החדש.
 • שמירת הקבצים היא כעין פוסטים ברשת ומייצרת אנגייג'מנט גם היא, כך שחוכמת ההמונים בארגון מתייחסת אף לכל קובץ ותורמת בכך למתן מידע מקצועי חשוב אודותיו, מעבר לשמירתו.

מיגל

ארבע אמהות – מחקר חדש של באזילה

20130207_101711

20130207_094534

יואב פרידור, מנכ"ל באזילה הציג מצגת מעניינת אודות מחקר חדש של החברה בנושא שיח האמהות בישראל. היכן מדברות, מה מעסיק אותן ומה הן עושות כדי להשיג את המידע שחשוב להן. אין ספק שמדובר במידע חשוב למי שמכוון לשווק לקהל זה בישראל. השורה התחתונה במחקר: אמא עוברת phases בהתאם למצבה (הריון, לידה, גידול תינוק, גידול פעוט/בוגר) וכאשר מדובר באותה אישה עדיין הצרכים, זירות השיח ונושאי השיח משתנים בהתאם. בהתחשב בעובדה שאמהות הן האחראיות המרכזיות בהחלטות על הוצאות משקי הבית, אין ספק שכדאי מאוד להבין מה מעסיק אותן ואף את דפוסי המחשבה וההתנהגות שלהן.

מחקר באזילה מתקשר לנושא הכללי והלוהט של ביג דטה ושימוש מושכל בו לצורך ייצור תובנות שיווקיות מנצחות. שנת 2013 תהיה שנת הביג דטה.

QMarkets חוכמת ההמונים מייצרת תובנות מועילות

אז מזמן כולנו יודעים שחוכמת ההמונים מייצרת סיעור מוחות שאין לו תחליף, מידע יקר, רעיונות ותובנות חכמות לכל ארגון שעשויות אף לפתור בעיות.

מנכ"ל החברה, נועם דנון, הראה כיצד התוכנה נותנת את האפשרות לייצר תהליך און לייני מתודולוגי, סדר המידע מההמונים בארגון ולהפיק ממנו את המרב תוך יצירת אנגייג'מנט, אנליטיקס ושאר יכולות שיכולות להיות מתורגמות הלכה למעשה לפתרון בעיות בחברה או להשגת חיזוי מגמות.

קייס סטאדיז שהועברו במהלך המצגת: איתור רעיונות לפורמטים ותוכניות בתחום תכניות הטלויזיה BBC, בחירת המוצר הבא של חברת התרופות MERCK ושילוב 40 אלף עובדי החברה בתהליך ופירוט התהליך המפורט בתמונה כאן.

20130207_095920

תובנות לסיכום:

 • כדאי לתכנן כנס מדיה חברתית בעל יותר עוגנים, דוגמת נציג IBM, שייצר ערך מוסף אמיתי.
 • שיווק באמצעות מדיה חברתית כבר מזמן הפך ל main stream במרבית הארגונים, חברות ועסקים קטנים. אנשים מחפשים ערך מוסף אמיתי בתכנים של כנסי מדיה חברתית, והמנטרות של "צרו תוכן מעניין" או "צריך אנגייג'מנט" כבר לא עובד ואף מייצר אכזבה בקרב המשתתפים שכבר מכירים את הנושא.
 • טכנולוגיה – הייתי מצפה בכנס ניו מדיה מתקדם שישתמש באמצעי המחשה טכנולוגים וחווית משתתף מרהיבים ועדכניים יותר.
 • תוכן הכנס – לא ניתן לבנות כנס שלם מתוכן שיווקי, שלא לומר מכירתי-אגרסיבי ולקרוא לו כנס מקצועי. תוכן זה אינו מוערך על ידי המשתתפים שמצפים לתמורה אמיתית לכספם. קפה ומאפה או ארוחת צהריים דשנה אפשר לקנות כל יום בכל מקום אחר.
 • השורה התחתונה: היה כיף להשתתף בכנס, מקווה ומצפה לעוד בתחום מרתק זה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. היי, תודה על הסיכום המממצה. גם אני לא נשארתי עד הסוף. אני מסכימה איתך שהתכנים לא ענו על הציפיות ואני חושבת גם שהיו יותר מדי דוברים. בלי להיכנס לסוגייה על מי אפשר היה לוותר, אני חושבת ש10 דקות לכל דובר זה מעט מדי. לדעתי היו צריכים לתת יותר מקום למקרי הבוחן שהיו בפאנל של מנהלי המדיה החברתית בגופים הגדולים. הפאנל עצמו גם לא נוהל בצורה מאוזנת ולא הספיקו לענות על שאלות הקהל שהיו מוצגות על המסך. אגב, אני העליתי שאלה והיא לא עודכנה במערכת במשך כל הפאנל. חבל..

  1. חמוטל, תודה. לפאנל לא הספקתי לצערי.תודה על העדכון

 2. מעטים הם הכנסים המקצועיים באמת. עם הזמן לומדים לזהות אותם ויחסית בקלות