רוצה לידים? פתח בלוג בלינקדאין! למה כדאי לך להיות כוכב תוכן ברשת העסקית המובילה בעולם


לקוחות רבים שפונים אלי ומבקשים לנהל פעילות לינקדאין על מנת להשיג לקוחות חדשים מחפשים לרוב קיצור דרך, קרי, להביא את הלקוחות רק דרך קידום ממומן ו/או דרך פניות ישירות לאנשים.

אז נכון שאלה דרכים כשרות וטובות להשיג לקוחות, (אני בהחלט משלבת אותן באסטרטגיות שלי) ולכאורה הן מאוד מהירות וקצרות ליישום, אבל לא תמיד הן בהכרח הדרך הטובה והחסכונית ביותר להשגת המטרה.

על הסיבות למה זה לא תמיד עובד ארחיב בפוסט אחר, אבל השורה התחתונה היא שאנשים לא משתכנעים בקלות ממודעה או מפנייה ישירה שצונחת עליהם כרעם ביום בהיר באינבוקס שלהם, בפרט אם מדובר בשירות או מוצר מורכבים מאוד להבנה או יקרים מאוד. ולכן צריך לשלב עוד אסטרטגיה.

וכאן נכנסת לתמונה שיטה נוספת: תוכן מכירתי. ואני בכוונה לא כותבת "תוכן שיווקי".

למה אני קוראת תוכן מכירתי? אין הכוונה לשים לינק לאתר/לעמוד הנחיתה ולרשום "כנסו!" (ובכן,זה ספאם..). אני גם לא מתכוונת לתוכן שמכיל כותרות כמו: "5 טיפים על…"

תוכן מכירתי הכוונה ליצירת אסטרטגיית תוכן בבלוג ובפיד בלינקדאין שלכם שפותר בעיות ללקוח הפוטנציאלי. בכל פעם שאתם מעוניינים לייצר אייטם לבלוג שלכם חשבו לא על עצמכם ועל כמה אתם בעלי נסיון וידע אלא על הלקוח – מה מציק לו? מה הבעיה שלו? מה הוא כל הזמן שואל אותך?

אלה הנושאים, ואלה בלבד, שעליהם יש לכתוב בבלוג ולהתמיד בכך! כן, צריך לגלות סודות מקצוע,אגב, אבל עדיין לא מדובר בסודות אטום. אלה דברים שעבורכם הם טרויוויאליים אבל ללקוח הפוטנציאלי וודאי שלא.

תוכן מכירתי –  "יושב" על כאבי הלקוח

ניקח לדוגמא זכיין רשת נדל"ן שמחפש בנרות סוכנים. הוא יכול לרשום "דרושים סוכני נדל"ן" ולהציע את ההצעה שלו למפוטרי הייטק, להגיד "בוא תעשה שינוי קריירה" ולהציע בתוך כך את המסלול שלו. אבל זו זוית שמציגה יותר את הצורך של זכיין הנדל"ן ופחות של ה"לקוח" המיועד.היא גם לא בדיוק מסעירה ומעניינת, למרות שבהחלט עשויה להיות רלוונטית לאותם אנשים.

מה כן? צריך לחשוב על מה מעסיק, מה עובר בראשו של מפוטר/עובד הייטק בן 40 פלוס: החשש מהעתיד, ההרגשה של "אני לא רלוונטי עכשיו/בקרוב, אבל כוחי עוד במותניי", הרגשת המיאוס מהעבודה הקשה לאורך כל השבוע וכד'.

ברגע שנשים במרכז את הלקוח המיועד, שדבר החלפת קריירה (או חיפוש עבודה  ללא הצלחה) בראשו, הרי שניפול על אוזניים קשובות ברגע שנעלה מסרים הנוגעים לכאבים אלה.ככל שנדמיין בעיני רוחינו אדם ספציפי אחד אליו אנו כותבים כך נצליח יותר לשכנע בכתיבה שלנו. (גגלו וחפשו את המושג BUYER PERSONA).

ולכן, כשיש כל כך הרבה תוכן בלינקדאין והפיד רץ מהר…הרי שניהול בלוג בלינקדאין הוא כלי שיווקי-מכירתי ממעלה ראשונה.

מה התוצאות ת'כלס שבלוג לינקדאין יביא לכם

  • הגברת מספר הצפיות בפרופיל – הרמה להנחתה, בקשו ממי שצפה בפרופיל שלך קשר!
  • חשיפה גבוהה יותר לעסק/חברה שלכם – מדיה שתרוויחו תודות ללייקים ולשיתופים של אנשים ממעגל ראשון ושני = יותר עיניים צופות בכם.כלומר: חסכתם הוצאות על פרסום ממומן והשגתם אנשים "חצי ליד" שתוכלי לפנות אליהם בהמשך לאנגייג'מנט שהיה סביב התוכן שלכם.
  • השגת עמדה של מוביל דיעה – יפנו אליהם כדי לקבל ייעוץ. מכאן הדרך קצרה לסגור אותם כלקוח.
  • יותר בקשות לקשר של קהל מעוניין שבחר ליצור עמך קשר ולשגר לך בקשה (לא מובן מאליו). שוב. אלה לידים שיש לבשל מעט והם יהיו מוכנים.
  • פתיחת פער עצום מול המתחרים – מעטים בעלי העסקים שכותבים תוכן , מעטים עוד יותר אלה שכותבים תוכן איכותי והכי מעטים אלה שמתמידים בכך!

נ.ב.

עוד יתרון שיש בפיצ'ר הזה – הוא חינמי גם בגרסת הבייסיק. לא ברור מאליו בכלל! אז כדאי לנצל זאת!

========

לשירות כתיבת בלוג עסקי עבור החברה שלכם פנו אליכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *