החלטתי להקדיש פוסט זה עבור בכירים המקדישים מחשבה (נבונה) לתכנון שני צעדים קדימה בקריירה שלהם.

מדובר בבכירים שעובדים אבל מעוניינים "לשפר עמדות" ולהחליף בעתיד הקרוב או הרחוק מקום עבודה. המודעות שלהם לכך שצריך לנקוט צעדים ברמה הלינקדאינית שלהם היא כבר דבר מאוד חיובי.

במה דברים אמורים? 

פרופיל הלינקדאין הוא נכס דיגיטלי בעל משמעות רבת מעלה. זהו חלון הראווה המקצועי כלפי העולם של העובדים בכלל והבכירים בפרט. אותם בכירים מעוניינים שיקרו להם כמה דברים:

  1. ציידי ראשים יפנו אליהם (או אם כבר פונים – שזרם הפניות יגדל)
  2. הם יוכלו לקחת יוזמה ולייצר קשרים – נטוורקינג שיובילו אותם לתפקיד הנכסף הבא בפעילות "מתחת לראדאר" בזירת הלינקדאין. מול ציידי ראשים/מגייסים/אנשים בכירים בתוך ארגונים
  3. שיותר ויותר אנשים יתיחסו אליהם כמובילי דיעה, אוטוריטה בתחומם. האדרת המוניטין המקצועי שלהם. שהדבר יתורגם לטראפיק לפרופיל, צפיות ובקשות נכנסות לקשר. יותר אינטראקציות= יותר הזדמנות שמשהו טוב יקרה.
  4. שהחשיפה של האנשים בלינקדאין לפרופיל שלהם תגבר באופן כללי ובצורה לינארית.

מה צריך לעשות?

לצורך השגת כל האמור צריך לשפר את הפרופיל בלינקדאין.

בכירים רבים פונים אלי לצורך כך והם מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

  1. יש להם פרופיל עם טקסט מלא אבל הדורש "שפצור" ומעין מיתוג מחדש כדי לשים את הפוקוס על מה שעכשיו באג'נדה שלהם והיעד הקרייריסטי שלהם.
  2. יש להם פרופיל נורא ואיום.. כמעט ריק, או מה שקיים לקוני ביותר ולא מייצג בכלל את כל העשייה העניפה שלהם והמקצועיות שלהם.

בשני המקרים אני עובדת איתם בשיתוף פעולה תוך הנחייה שלהם מה לעשות ואיזה חומרים לשלוח לי, על מנת לייצר עבורם פרופיל שישיג להם ת'כלס עמדה טובה יותר להשגת היעד הקרייריסטי הבא וזאת באמצעות בניית תוכן שמדבר היטב עם אלגוריתם הלינקדאין ושגם מעניין ומניע לפעולה.

כיצד אני עושה זאת?

  1. אם אין תמונה – דורשת שהלקוח יעלה תמונה.
  2. אם יש תמונה אבל לא מקצועית – דורשת שהאדון יואיל להצטלם אצל צלם מקצועי. חשוב ביותר!!
  3. כותבת מחדש לגמרי את הטקסט בפרופיל שלהם. לרוב אנשים אלה מדלגים על החלק שנקרא "תקציר" (SUMMARY) ובכך מאבדים נקודות קידום SEO יקרות במנוע החיפוש בלינקדאין.
  4. כותבת מחדש את הכותרות שלהם (ראשית ובסעיפי הניסיון). הכותרות אמורות לשקף את הפתרון שהם מעניקים ללקוח ולא לפאר סתם את הפרסונה.אני לעולם לא מסתפקת בתיאור לקוני של תחום אחריות כמו "מנהל מכירות" אלא מפרטת יותר מה הלקוח עושה ואיך זה עוזר ללקוחות שלו וזו במסגרת מגבלת ה 121 תוים.

לסיכום,

סוף מעשה במחשבה תחילה.

אם אתה בכיר החושב על מקום העבודה הבא, אל תחכה לרגע האחרון.

ככל שעולים בסולם הדרגות כך קשה יותר למצוא משרה שתספק ברמה המקצועית והכספית. ולכן יש לגשת לנושא זה תוך הכרה שמדובר בתהליך שעשוי לקחת זמן ולתכנן הצעדים שיובילו לשם בהתאם ומראש. שיפור פרופיל הלינקדאין ויצירת נטוורקינג חזק הם לפיכך צעדים חשובים וחכמים בתוך התהליך.

=========

לשירות שיפור הפרופיל בלינקדאין או כתיבתו מחדש או לסדנא בנושא קידום הקריירה שלך באמצעות הלינקדאין –  פנו אלי 054-6947078 או בטופס צור קשר באתר זה