פעמים רבות אני נתקלת באנשים שמבקשים שאבנה להם "עמוד בלינקדאין". למעשה, הם מתכוונים לבניית פרופיל בלינקדאין.

בפוסט הזה אני אעשה קצת סדר לגבי ההבדלים בין פרופיל בלינקדאין לבין עמוד חברה, למה נועד כל דבר ומהו בסיס הפעילות בלינקדאין.

עמוד חברה

מה: עמוד חברה בלינקדאין הוא כמו עמוד לייק בפייסבוק. ללא זיהוי אישי של המפעיל אותו, מייצג את החברה בלבד. מי שמפעיל את העמוד הוא אחד מעובדי החברה וניתן לאדמן לניהול שלו עוד אנשים.

העמוד אינו ממתג את הפרטים העובדים באותה חברה, אלא מייצג גוף כללי בלבד.

לא ניתן באמצעות העמוד בלינקדאין לייצר קשרים אישיים ולפנות אל אנשים.

למה נועד: העמוד נועד לייצר קהילה סביב החברה, להעניק יכולת מעקב של אנשים אחר החברה אותה מייצג: משרות ,הודעות ועדכונים, ידע מקצועי.

למה הוא טוב עבורך: יצירת נוכחות דיגיטלית עבור החברה בה אתה עובד, העלאת קישור לאתר והופעה במנוע החיפוש הלינקדאיני ובגוגל.

גם למי שאינו מעדכן כמעט שם פרטים אחרי הבנייה הראשונה נוכחות עמוד חברה כזו עשויה להואיל.

כמו כן, כאשר יש עמוד חברה ניתן לקשר אותו לכל פרופיל של עובד חברה (באמצעות היפר לינק מתוך הפרופיל של אותו עובד) ובכך להשיג חשיפה יפה לחברה.

פרופיל אישי

מה: פרופיל אישי, כלומר כרטיס אישי בלינקדאין, הוא הבסיס לכל פעילות, גם אם מדובר בעובדי חברה. ניתן להתנהל בלינקדאין ללא עמוד חברה, אך לא ניתן להתנהל בלינקדאין דרך עמוד חברה וללא פרופיל אישי. למעשה, לא ניתן להקים עמוד חברה ללא פרופיל אישי דרכו פותחים את העמוד ובתנאי שמדובר בעובד החברה עם פרופיל מלא וותיק.

למה נועד: הפרופיל האישי הוא הישות הדיגיטלית האישית שלנו דרכה נפתח רשת קשרים מקצועית, נפנה ונדבר באופן פרטי עם לקוחות או לקוחות פוטנציאליים ונמתג עצמנו כמומחים. ניתן לשייך את הפרופיל כעובד חברה א' ואח"כ כעובד חברה ב' או כעצמאי, לפי התפתחות הקריירה.

הפרופיל הוא הרבה יותר מגיליון קורות חיים – זהו מעין דף נחיתה עסקי המתאר אותנו, בתור מומחים ובעלי ידע בתחום שלנו, כמו גם מקום בו ניתן לפרט אודות הישגים מקצועיים, לצרף מאמרים או מצגות שפרסמנו, ולייצר תוכן מקצועי באמצעות בלוג.

מה ניתן להשיג באמצעות פרופיל אישי בלינקדאין: מיתוג אישי, יצירת רשת קשרים עסקית , שיח אחד על אחד עם אנשי מפתח חשובים לנו והשגת לידים.

למה הוא טוב עבורך: הפרופיל הוא כרטיס ביקור דינמי המייצג אותנו נאמנה מול קולגות, לקוחות ולקוחות פוטנציאליים. במקרים בהם מדובר בעובדי סטארט אפ המחפשים השקעה או עובדים המחפשים עבודה הדרך בה הם מוצגים בפרופיל קריטית להצלחתם היות שעל פי מה שיירשם שם יחליט הצד השני אם יש כאן עניין ותחילת דיאלוג.

לסיכום

עמוד חברה מיועד להציג את החברה ולייצר קהילה (עוקבים). לא חובה ולא חשוב במיוחד (למעט מותגים גדולים ביותר) לשים את דגש הפעילות בלינקדאין ביצירת עוקבים, לפחות לא בשלב הראשון בו פועלים ברשת זו.

פרופיל – ליבת הפעילות ברשת הלינקדאין היא סביב הפרופיל. דרכו ניתן לייצר רשת קשרים מקצועית, לשווק, למכור, לדבר באופן אישי עם אנשים ולמתג עצמנו כמומחים. הפרופיל הוא הבסיס לפעילות שלנו בלינקדאין.

איך תדעו מה אתם צריכים – עמוד חברה או פרופיל?

פרופיל הוא החובה והבסיס למי שמעוניין להשתלב ברשת הלינקדאין.

עמוד חברה זו נוכחות שניתן להקים, לא חובה. לא חובה גם לתפעל את העמוד מדי יום, לפחות לא בשלב הראשוני של ההצטרפות ללינקדאין.

ניתן להסתפק בבנייה חד פעמית של עמוד והזנת תכנים מייצגים אודות החברה. העלאת תכנים אין ספק שתיצור חשיפה לחברה ולשירותיה, אבל אם משאבי הזמן מוגבלים כדאי להתרכז בתפעול שוטף של הפרופיל.