פרופיל הלינקדאין הוא לא גיליון קורות חיים. הרי בשביל זה יש CV. ולכן, מי שעדיין מתייחס לפרופיל שלו כאל קורות חיים דיגיטליים טועה.

אני נתקלת בלקוחות כאלה שמגיעים אלי לשיפור/בנייה של פרופיל, כשהם כבר מכירים בכוח של הפרופיל, ויודעים שמה שיש להם לא מספיק טוב. הם מעוניינים שציידי ראשים יפנו אליהם, רוצים שכאשר קוראים את הפרופיל יבינו כמה הם מומחים וטובים בתחומם, אבל לא יודעים איך לבטא את כל ההישגים ואת אישיותם במסגרת הזו הקרויה "פרופיל לינקדאין".

אז מה השיטה ליצירת פרופיל לינקדאין אפקטיבי יותר?

מעלה כאן כמה נקודות חשובות שיכולות להנחות אתכם

  1. ההכרה שמדובר בחלון הראווה המקצועי שלך (שכיר או בעל עסק).
  2. ההתייחסות לפרופיל כאל דף נחיתה עסקי ולא כאל גיליון קורות חיים
  3. הצורך להבין לפני שעולים לאוויר מה רוצים לספר לעולם
  4. לזקק את הייחודיות המקצועית והאישיותיות של בעל הפרופיל, ולהיות מפוקס בתשובה לשאלה: "איזה בעיות אני פותר לאנשים" (תחשבו שאתם הזאב פותר הבעיות מהסרט של טרנטינו…)
  5. לא להיות מכירתי מדי אך מנגד לא להיות סיפורי מדי ללא תכלית
  6. לסקרן, לגרום לאנשים לרצות לשגר בקשה לקשר. לעניין. להיות אחר.
  7. למתג – לשים על השולחן את מוצרי הידע, ההישגים , הדברים שנעשו לאורך השנים, תוצאות.
  8. לא להתפזר. לבחור נישה/שתיים בתוך עולם התוכן המקצועי ולספר במיוחד עליו ולהבליט אותו בפרופיל. האמרה של "מרוב עצים לא רואים את היער" בהחלט תופסת כאן ולכן לא מומלץ לכתוב ארוך מדי ולא ממוקד מדי מבחינת הבלטת תחומי ידע.

לסיכום

הפרופיל בלינקדאין אמור להיות מוצר תוכן שמציג אתכם כמומחים בתחומכם, מניע לפעולה (קבלת בקשות לקשר) ומקל על אנשים למצוא אתכם וליצור אתכם קשר (ציידי ראשים, לקוחות פוטנציאליים, שיתופי פעולה).