Generation C | הצרכניות המחוברות


שירה התעוררה בחמש וחצי בבוקר.  היא עברה על כל המיילים מאמש בסמארטפון שלה, השיבה לחמישה מהם, סידרה 10 מהם לקפוץ לה בעוד שלוש שעות, אחר-כך ריפרפה קלות על חדשות היום בלינקדאין והתעדכנה קלות. ריטווטה כמה לינקים מעניינים בטוויטר שלה ובדקה את מצב הברזות הילדה באפליקציית בית הספר. קלנדר ימי ההולדת ציין בפניה ששלושה אנשים חוגגים היום יומולדת, והיא שיגרה להם מלים חמות אישיות, איחולי מזל – טוב.

אחר-כך ביצעה קליק על "הזמנת סל מחודשת "באפליקציית הסופרמרקט שלה והייתה שקטה שבאותו יום בצהריים יהיו לה כבר קניות לסוף השבוע. חמש דקות אחר-כך כבר התפנתה לג'וגינג שלה ובשש ורבע כבר יכולה הייתה כבר לסמן וי על מספר לא מבוטל של משימות ולהעיר את הילדים.

שירה היא אשת דור ה – C.  הדור המחובר המנהל את חייו רק באון-ליין. יותר ויותר נשים מתנהלות כך. למה? כי זה חוסך לנו זמן, זה ידידותי, ואפקטיבי. בדיוק מה שכל אישה המנהלת משפחה צריכה.

מספיק עם הקונספציה הורודה

האם אתם משווקים פריטי אופנה? קוסמטיקה? מזון? מוצרי בריאות? אם התשובה היא כן, הרי שוודאי אתם מכוונים לנשים וחושבים כיצד ניתן "לגשת" אליהן בצורה האפקטיבית ביותר על מנת להניען לפעולה ולהביא להגדלת המכירות.

למעשה, חייבת להיות יציאה מהקופסא באשר למחשבות השיווקיות האלה. נשים אחראיות וקובעות הרבה מעבר להוצאות הקשורות לנושאים ה"מסורתיים" של אישה. נשים אחראיות על ניהול כל היחידה המשפחתית , והן קובעות גם לגבי החלטות בתחום החינוך, הפיננסי או המוטורי.

נשים-אמהות הן כוח צרכני עצום שאין שני לו:מבחינת השפעתן על הוצאות התא המשפחתי, מבחינת שהותן במדיה החברתית ויצירת הבאזז סביב מוצר זה או אחר ומבחינת התנהלותן הדינמית והמהירה בכל הקשור למציאת ידע ברשתות ודרך חכמת ההמונים סביב שירות או מוצר שהן מתלבטות אם לצרוך.

נשים | דור ה – C וטכנולוגיה

אמנם נשים מהוות רק 5% מיזמות האינטרנט והטכנולוגיה, אך כאשר זה נוגע לשימושים באותה טכנולוגיה, הרי שהנשים מרבות להשתמש בה. .הן צרכניות און-לייניות נלהבות. נשים הן early adapters  בכל הקשור לטכנולוגיה. בראשית ימיו של פייסבוק הייתה עליונות לנשים שם. צעדים ראשונים בפינטרסט? נכון, שוב, הנשים.

השימוש בסמארטפונים וטאבלטים הוא פרי נחלתן הטבעית של נשים. זה מצחיק שכשאשר אומרים "טכנולוגיה" קופצת לתודעה שלנו דמות גבר. בפועל, מי שנמצאות און-ליין ומנהלות את חייהן ורכישותיהן שם הן נשים,לרוב. בריאן סוליס טבע את המושג: GENERATION C המבטא טוב, יותר מכל, את הנשים, ללא תלות בגיל.

זהו דור ה"מחוברות" שחוקרות, גולשות, מדברות, מחליפות דעות וקונות רק שם.

מחקר נילסן, נטע דורון, המלצות, שימושי נשים במדיה חברתית

מחקר נילסן האחרון (רבעון 3, 2011) מדגים כמה חזקה היא המלצת חברים שלנו בכל הקשור לחוות דעת והנעה לרכישה. ואני אחדד ואומר: כמה שווה לנו המלצה של חברה!

אנחנו פשוט כבר לא מאמינים לפרסומות. מצחיק לגלות שיש מפרסמים ששופכים כסף רב על מדיה מסורתית, כאשר הקהל כבר לא מאמין למסרים אלה ולא צורך אותן כבר שם.  נשים, החורצות "גורלות" בקרב משקי הבית, מנהלות את עולמן באון – ליין בלבד ולא נחשפות או רוצות להיחשף לאותן זירות ארכאיות. דברו איתנו באפליקציות! שדרו לנו מסרים רק באינטרנט!

ולסיום, כמה טיפים למשווקים לנשים

  • נהלו בלוג מושקע, עמוס בפרטים, ואל תמכרו לנו שם שום דבר. אנחנו כבר נבוא לקרוא, אם זה יעניין אותנו. אנחנו שמות לב לפרטים, קוראות, ומשתפות חברות. אם נאהב את המוצר שלך, נספר מעצמנו על ה"בשורה". נבקר באתר. נקנה.
  • אל תפנו אלינו בפרסומות בטלויזיה או עיתונים – אנחנו לא שם. אם כבר, רק באינטרנט. ואם באינטרנט – ברשתות חברתיות. ועדיף בגרסת המובייל שבדבר.
  • אנחנו אוהבות אפליקציות שמייעלות לנו את העבודה ואת סדר היום העמוס וחוסכות לנו זמן.
  • סדר היום שלנו כולל התנהלות תזזיתית המשלבת בין קריירה וגידול ילדים. אם תבין את "כאבנו" ותתאים המסרים בהתאם, יש סיכוי שנקשיב.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *