לקוחות רבים שואלים אותי אם כדאי לעשות חשבון פרימיום בלינקדאין.

התשובה לכך היא "תלוי" ואני רוצה להסביר מה מערכת השיקולים שלי כשאני ממליצה או לא ממליצה ללקוח לעשות פרימיום.
החשבון הבסיסי טוב דיו למי שמשתמש בלינקדאין לא בצורה אינטנסיבית, לא ממהר להגיע לדטה ולאנשים "במכה" ויש לו אורך רוח לבנות רשת קשרים בתהליך לאורך זמן. הבייסיק בהחלט כלי טוב לייצר רשת מעולה ולדבר באופן אישי עם אנשי מפתח. גם יכולת חיפוש המידע (בהנחה שיודעים לבצע חיפוש בוליאני מדוייק) לא רעה בכלל בבייסיק.
אם לקוח חדש בלינקדאין וודאי שאין לו צורך להתחיל מהתותחים הכבדים ולהוציא 50, 60 דולר בחודש על פרימיום, לפני שסידר כמו שצריך את הפרופיל שלו ויצר רשת קשרים של לפחות 300-500 איש.
מקרה שני הוא של לקוח שלא צריך כאן ועכשיו לידים אלא פשוט רוצה "להיות שם" ושיהיה לו פרופיל ראוי ובניית רשת קשרים איכותית בלינקדאין.
עוד מקרה הוא של לקוח שיש לו מספיק תוכן לפזר ברשת כדי שאנשים ישימו אליו לב, ויחשפו למה שיש לו לומר ולהציג. מבחינה זו הוא עשוי לזכות תוך זמן קצר בחשיפה רבה ובביקורים רבים בפרופיל שלו, רשת הקשרים שלו תצמח ותצמח ואין כאן צורך לקצר תהליכים.

יתרונות חשבון הפרימיום בלינקדאין

לעומת זאת, לקוח שמעוניין להגיע במהירות למידע עסקי נרחב ככל הניתן (מעגלי קשר מעבר למעגל הראשון, מידע על אנשים שאין במנוע החיפוש של חשבון הבייסיק), שמעוניין לראות מי הסתכל לו בפרופיל אחורה מעבר ל 6 האחרונים ושמעוניינים להצטייד בכמות של כמה עשרות אינמיילים מדי חודש – יתאים לו הפרימיום.

במשפט אחד, החסכון העיקרי במנוי פרימיום דוגמת sales navigator הוא ביכולת להגיע ליותר אנשים בפחות זמן.

השאלה מה עושים עם הדטה הזו והעניין הוא שלא ניתן לשגר לכל האנשים הפוטנציאליים מסר אחד ב"מכה" וגם שיהיה פרסונלי.

מנסיוני רק או בעיקר הפרסונליזציה עושה את ההבדל בין השגת ליד לבין אי השגתו ונדרשת עבודה סיזיפית של איתור האנשים הכי מתאימים ושיגור המסרים המתאימים ביותר עבורם על מנת לייצר עסקים מתוך הלינקדאין. (אלא אם מדובר בכנס שווה ביותר וחינמי, אז החיים קלים יותר..)

לסיכום, הכנתי כאן רשימה בסיסית המסבירה את ההבדלים העיקריים בין חשבון בייסיק לחשבון פרימיום. בהמשך אולי אעדכן ואוסיף עוד פרטים להדגשת ההבדלים ביניהם.

 

בייסיק פרימיום
מי הסתכל לי בפרופיל 6 אחרונים 90 יום אחורה
יכולת חיפוש דטה בסיסית לשדות העיקריים מכילה חיתוכי דטה מקסימליים ברזולוציות מידע מקיפות
הגעה לאנשים במעגל קשרים שני ואילך לא ניתן להגיע לקשר שלישי ניתן להגיע למעגלי קשרים ללא הגבלה
עיצוב האדר פרופיל קיים ברצועה צרה קיים ברצועה רחבה יותר
עלות חינם החל מ 50 דולר ואילך לחודש
אינמייל (מסר ישיר לנמען ללא צורך להיות קשר ראשון) אין יש. כמות כנגזרת לסוג הפרימיום