גם אני כמו רבים קיבלתי את ההודעה על לכתו של בואי בעצב גדול, ובהפתעה. הייתי מעריצה שלו שנים, בפרט בשנות ה 80. למרות שעזב אותנו לא בגיל צעיר, זה עדיין היה מוזר לגלות שהוא אנושי..הוא היה מסוג האנשים שתמיד היה רלוונטי ומתחדש, נטול גיל אמיתי.

ומה הקשר למדיה חברתית? הייתי אומרת שהרבה! עסק שלא קופא על שמריו (ובואי היה כזה בהחלט!) יגבר תמיד על מתחריו ולא יישכח מיותם ומזדקן בפינה אחרי שנות הזוהר שלו.

אז..מה אפשר ללמוד מדיוויד בואי וליישם להצלחת השיווק של העסק שלנו במדיה חברתית?

  1. לא להתקבע 

דיויד בואי לקח את אומנות ה"לא להתקבע" לאקסטרים..שינה סגנונות ומראה בגדול ללא סוף לאורך השנים. גם עסק שמשווק ברשתות חברתיות אסור שיתקבע על רשת מסויימת או על  תוכן מסויים או בכלל – שלא יתקבע על כלום אחרת הנטייה היא לשקוע לשגרה שלעתים עלולה להרדים. שינויים ועדכונים הם דבר נהדר והם גם מעידים שאתם עסק up to date, מעז וצעיר לעולם.

  1. לא לפחד לנסות דברים חדשים

בואי מעולם לא פחד להעז ולנסות, להמציא, ולהגיע למחוזות שם אף אחד עוד לא היה. גם אם נהיה חצי בואי זה מצויין…אם לא ננסה דבר חדש בטוח שלא נמצא… בין אם מדובר בזוית תוכן חדשה לשילוב בפעילות שלנו, או שיתוף פעולה שחשבנו והיססנו לגביו או עיצוב חדש.או פעילות גולשים אחרת.

  1. ללכת עם האמת עד הסוף

ייתכן שיש גולשים שי"עקמו את האף" לגבי הפוסט האחרון שלכם בבלוג וייתכן שחלק לא יאהבו את מה שיש לכם להגיד. זה בסדר! לעומתם יהיו אחרים שיאהבו מאוד את מה שאתם עושים. לכן לא כדאי להיות "פרווה". יצירת העמדה שלכם כלפי המציאות היא תוצאה של ההליכה האמיצה עם מה שיש לכם להגיד ולשדר דרך הרשתות החברתיות. זו אמונתכם. כל עוד אתם מכבדים את כולם מותר לכם לכתוב, לשדר ולהעביר אילו מסרים שאתם רוצים.

  1. מוזר זה מצויין

יש מקום גדול לתת דרור ליצירתיות..להיות שונה..בפרט אם מדובר בעסק קטן, הרי שיש לו את האלסטיות והיכולת ללכת למחוזות יותר משונים מאשר מותג המייצג חברת ענק. ולכן ההזדמנות להיות שונה היא בבחינת מתנה. בואי היה אשף בכך. גם עסק קטן ולכאורה טריוויאלי יכול להיות כזה.

  1. שיתופי פעולה פוריים

לאורך השנים בואי שיתף פעולה עם אומנים, זמרים ומפיקים שונים, בין אם במסגרת תעשיית המוזיקה או במסגרת תעשיית הקולנוע. השילובים האלה היוו הפרייה הדדית אני מניחה. גם בעת העשייה שלנו לצורך שיווק העסק שלנו, בפרט בדיגיטל, ניתן וכדאי לחשוב על שילובי כוחות, זמניים או קבועים, קטנים או גדולים, עם קולגות או כאלה שאולי לא בעלי קשר ממש ישיר לתעשייה שלנו. יש כאן כוח ורעננות שלא ניתן להשיג בפעילות עצמית.

  1. אני כמותג

בואי ידע להתייחס לעצמו כאל כזה מהיום הראשון שפעל, הוא עשה זאת ללא הכרזות מיותרות, אלא פשוט עשה. הסגנון שלו, גוון הקול, העדכניות, היצירתיות, ההעזה…כל אלה יצרו את ה SAY הבואי האופייני כל-כך. איך אתה יודע שהמיתוג שלך עובד? כשאחרים מזהים את העשייה שלך מרחוק ומיידית…. כל עסק צריך לשאוף להיות בעל הקול המיוחד הזה, שיזהו אותו מיידית ושייזכר לאורך זמן ,ללא קשר לפעילות האחרונה.

הייה שלום, דיויד בואי, כבר מתגעגעת.