אני זוכרת את היום הזה בו פתחו את היכולת להיות בלוגר לינקדאין לכל אחד..זה קרה לא מזמן,למעשה. ומאז כל אחד הוא בעל היכולת להיות משפיען רשת גם ברשת הלינקדאין. עד אז, היית עוקבת אחרי הבלוגים של ה"סלבס" העסקיים וזה היה למעשה מאוד טבעי שיפתחו אפשרות זו לקהל הרחב.

בלוג לינקדאין – האתר הפך לאתר תוכן איכותי

אם עד אותו יום מרבית הגולשים ברשת זו היו עוברים על פיסות מידע קצרות, נכנסים יוצאים בקלות ובריפרוף הרי שמאז שלינקדאין העניקה היכולת להיות בלוגר השתנה משהו מהותי באתר.

וזאת למה? כי היכולת עכשיו להשפיע ולמתג עסקית נתונה בידי כל אחד ואחד, לא רק לאותם "כוכבים". הבלוג הוא השלוחה העסקית הממתגת של כל פרסונה ברשת. לאלה שמנצלים אותה, כמובן.

אז מה יש לכם להרוויח אם תכתבו בלוג דווקא בלינקדאין?

1. הגברת חשיפה. יותר עיניים צופות בתוכן שלכם, יותר כניסות לפרופיל, יותר נוכחות רשת גם בגוגל.

2. הדגמה מוחשית למקצועיות שלכם. מעניקים ידע מקצועי וערך מוסף לגולשים. זה כמו לשים שלט "אני מומחה ב..".אבל בצורה חכמה.

3. שמירה על מעורבות עם הקהל שלכם. כי יש התכנות שיגיבו לפוסט, ישתפו או "סתם" יעשו לייק. גם לייק זה טוב לכם כי התוכן מופץ כך הלאה.

4. הרחבת קשרי הרשת שלכם והגעה למעגלים מעבר למעגל הראשון. ייתכן (סבירות גבוהה) שתזכו לחשיפה בפני עיניים חדשות ואיכותיות.

איזה תוכן לכתוב?

לא צריכים לכתוב תוכן מאוד ארוך ופילוסופי, אפשר להסתפק ב 250-300 מילה (אפשר כמובן יותר..)

אבל כן חשוב שיהיה כתוב מנקודת מבטכם הייחודית, אישי ו"ת'כלסי" כי אתם מתחרים מול הרבה בלוגרים… כדאי תמיד להטמיע בטקסט תמונות וקישורים והנעה לפעולה בסופו.

לסיכום

מי שמבקש לשווק שירות או מוצר לקהל בעלי עסקים ובפרט לא ישראלי אני ממליצה להשקיע קודם כל בנוכחות לינקדאין ובבלוג לינקדאין. זה כל-כך קל לבצע ולא עולה לכם כלום, אז למה שתוותרו על ההזדמנות?

זה יכול אפילו להחליף לכם בשלב הראשוני צורך באתר ובעמוד נחיתה! (זוכרים? הפרופיל שלכם הוא דף הנחיתה העסקי והבלוג=מיני אתר שיווקי מעולה הפועל בול בזירת קהל היעד!)

בהצלחה