4 סימנים שהפעילות שלך בלינקדאין מתחילה לצבור תאוצה


אתה חדש בלינקדאין? ואולי אתה ותיק שעד עכשיו לא עשית הרבה בלינקדאין מעבר לכך שבחנת בפליאה את ההזמנות לקשר שהגיעו למייל שלך…

אז יופי,  סוף סוף התחלתם להיות יותר פעילים בלינקדאין ואתם מבקשים לדעת איך לזהות שאתם "בכיון הנכון" (להשגת מיתוג, יחסי ציבור, שיווק ומכירות) ולא מבזבזים זמן עבודה מיותר.

להלן מספר נקודות  לבחינה:

 כנגד 4 סימנים נדע שפעילות הלינקדאין שלנו מוצלחת

1. מספר הצפיות בפרופיל הולך ועולה. מפרופיל "בית קברות" עם 5 צפיות ברבעון הפכתם לפרופיל שאין שבוע שבו אין לכם צפיות. הפירוש העסקי: יותר חשיפה לעסק שלכם, לשירות שלכם. לשכיר: יותר חשיפה בפני ציידי ראשים. יותר נוכחות רשת לחברה אותה אתה מייצג.לנוכחות זו קשר ישיר לשיווק ומכירות עדיפים על פני אלה שאינם פעילים. אגב – פרופיל עם תמונה זוכה לפי 11 צפיות.

2. יותר בקשות נכנסות לקשר. אם עד עכשיו "הזעתם" כדי לייצר רשת קשרים גדולה ושלחתם בקשות חברות עכשיו אתם במצב שאתם מגיעים לאיזון בין הבקשות היוצאות לנכנסות. למי שפעיל מאוד ברשת התמונה אף מתהפכת לכך שיש יותר בקשרות לקשר שמגיעות מהצד השני מאשר אתם שולחים. זה מראה על כך שאנשים מכירים במקצועיות שלכם, חושבים שאתם מספיק חשובים על מנת לטרוח לשלוח לכם בקשה לקשר ולכלול אתכם ברשת הקשרים שלהם. זה לא דבר מובן מאליו!

3. יש לכם צפיות (או: יותר צפיות) בסטטוסים שאתם מעלים. מספר צפיות (וקליקים על לינק) עולה. כל אלה הם תוצאה ישירה של שלושה פרמטרים: פיתוח רשת קשרים עניפה, תוכן מעניין ותוכן שמועלה בעקביות.

  • רשת קשרים = יותר עיניים צופות בכם. המעגל הראשון של הקשרים הישירים שלכם.
  • תוכן מעניין = נתתם ערך לגולש. אם הוא מספיק מעניין תקבלו אף הפצות (שיירים) מה שיגביר את הצפיות והקליקים. תגיעו ליותר עיניים שקוראות את המסרים שלכם, גם מי שלא במעגל הקשרים הראשון.
  • תוכן שמועלה בעקביות = מדי שבוע, ובפוקוס על נושא מסויים. אולי על פוסט אחד תקבלו יותר צפיות ועל השני פחות (כנ"ל לגבי סטטוסים) אבל השיטתיות תייצר בסיכומו של דבר צפיות הולכות ומצטברות תוך זיהוי שלכם עם נושא מומחיות מסויים. זה תהליך נבנה בעל כיוון חיובי בלבד.

4. פונים אליכם באינבוקס. פנייה ישירה אליכם היא סוג של מעורבות (אנגייג'מנט) גבוה מאוד. זה עשוי להיות מישהו שהתוכן שלכם מאוד עזר לו והוא ישב וטרח לכתוב לכם באופן אישי תודה. או מישהו שהתרשם מהמהלכים שלכם בלינקדאין ורוצה להציע שת"פ או להיות לקוח שלכם. זה סימן מעודד מאוד ורצוי מאוד כמובן וככל שתתמידו בפעילות לאורך זמן בלינדאין ובפוקוס המקצועי שלכם תקבלו יותר פניות כאלה שהן מקדמות מכירות ממעלה ראשונה.