לינקדאין לעולם תקדם את הפרימיום שלה

פוסט שני ואחרון בסדרת "סודות הלינקדאין". בפוסט הראשון ניתנו בעיקר טיפים יישומיים הקשורים באופטימיזציית הפרופיל וניהולו. הפעם אעסוק בהתנהלות כללית ברשת הלינקדאין. למי שמעוניין ללמוד עוד אודות מיתוג מקצועי בלינקדאין וקידום עסקי בלינקדאין שלו ממליצה לקרוא ביתר הפוסטים בבלוג וגם לעקוב אחרי מומחה המיתוג וויליאם ארודה שממנו למדתי הרבה בעצמי.

אז,כידוע לינקדאין מנסה לקדם את רכישת מנוי הפרימיום שלה. הרעיון הוא שהדטה העסקית אינה פתוחה במלואה למי שיש חשבון בייסיק. לינקדאין מנסה להראות בכל הזדמנות שרק אם תרכשו מנוי פרימיום תוכלו לנצל טוב יותר את הרשת למטרות העסקיות שלכם.

אבל, כידוע, זה לא מדוייק. בנוסף, אם אתם נתקלים בבעיה שאין לכם מספיק תוכן על מנת להתנהל ולמתג עצמכם, גם זה פתיר. על כך ועוד ברשימה הבאה.

1.  נצלו הזדמנויות. הצטרפו לקבוצות אשר תאפשרנה לכם ליצור קשר עם אנשים המוגדרים כקהל יעד שלכם איתם אין לכם קשר. השתייכותכם לקבוצה תיתן לכם את האפשרות ליצור איתם קשר ראשוני ולהזמינם להצטרף למעגל הקשרים שלכם. לצורך כך אין סיבה לרכוש את הפרימיום, הכל בבייסיק. לפוסט שלם שלי בנושא.

2. היו עצלנים. עשו שימוש חוזר בתוכן שכבר יש לכם. הדבר מגביר את תהודת המסרים שלכם ואת העקביות במיתוג שלכם. תיקשור אותו התוכן בצורות שונות יעזור לכם לחזק את המסר שלכם בקרב הקהילות. המירו את הפוסטים בבלוג שלכם והעלו אותם כעדכונים, אמבדו מסמכי שיווק וכתבות בפרופיל שלכם.

3.  היו "גרופיז". אל תגבילו עצמכם במספר הקבוצות בהם אתם חברים. הצטרפו לקבוצות הקשורות לתחום המומחיות שלכם, לתעשייה, לבוגרי אוניברסיטה, לתשוקות, למטרות חברתיות ולשאר אספקטים של הזהות שלכם. הדבר יאפשר לכם גישה ליותר אנשים להם יהיה אכפת מהמותג שלכם. בנוסף, כאשר אחרים יבחנו את הפרופיל שלכם הם יוכלו ללמוד על המותג שלכם על ידי הצצה בשאר הקבוצות. בחרו תמיד קבוצות פעילות ובהן מספר חברים רב.

4. היו מופקרים. אל תתייחסו להמלצות לינקדאין לצרף אנשים למעגל הקשר שלכם "רק אם אתם מכירים אותם". זה עוזר להם למכור את הפרימיום אבל זה לא עוזר לכם להיות מקודמים בלינקדאין. אלגוריתם החיפוש של הלינקדאין יעדיף את אלה אשר בקשרים שלכם. פירושו שכאשר אנשים מחפשים שירות/מוצר אותו אתם מציעים התוצאות בחיפושים יעלו לפי קשרים כאשר קשר מדרגה ראשונה יעלה ראשון, אח"כ שני ואילך.

5. קדמו עצמכם גם דרך כרטיס הביקור הרגיל. הפנו אנשים לפרופיל לינקדאין שלכם באמצעות הטבעת קוד QR בכרטיס. אנשים שתפגשו בכנס יסרקו אותו ישר, יקראו אודותיכם ויתחברו אתכם.

6. היו חסכנים. רק אם אינכם יכולים להגיע לאדם מסויים בשום דרך אחרת רכשו את חשבון הפרימיום לפי חודש. ואז, נצלו חודש זה לעשות את כל עבודת הגיוס לקשרים בהם אתם מעוניינים, אנשים סופר אקסקלוסיביים. המשימה הושלמה? בטלו את המנוי לחשבון הפרימיום.

7. היו גנבים. התאימו את התוכן שממילא יש לכם בלינקדאין לרשתות חברתיות אחרות בהן אתם פעילים. בכך תגדילו את טביעת האצבע הדיגיטלית שלכם ותחזקו את העקביות שלכם. שירותים שכדאי לבדוק: Re.vu,ResumUp

8. אל תהיו עדינים. בקשו באופן יזום מהקשרים שלכם להמליץ עליכם רק עבור המיומנויות הנדרשות עבורכן. כדאי להבין כי מספר המלצות רב על מיומנות מסויימת שלכם מהווה את חתימתכם המקצועית וישפיע על מי שבוחן את הפרופיל שלכם. לפיכך הרגישו חופשיים למחוק או לדחות המלצות שאינן מקדמות את המיומנויות אותן אתם מעוניינים להבליט בפרופיל המקצועי שלכם וכפי שאתם מעוניינים להיות מוצגים בו.

9. היו קמצנים. העניקו המלצות רק לאלו שאתם באמת מעריכים מקצועית. במידה ותמליצו על אנשים אחרים המוניטין שלהם ייראה כשלוחה של הערכים שלכם. אתם לא ממש מעוניינים להיות קשורים באיזושהי דרך לבעלי מקצוע לא מקצועיים. המלצה עליהם עלולה לפגוע בכם בעקיפין.

10.העלו תמונה מדוייקת שלכם. לא מהטיול האחרון בגליל כשפניכם מביטים הלאה מהמצלמה, אלא ברורה ועניינית, עם מבט למצלמה או כאשר הגוף מוטה לעבר הטקסט של הפרופיל ולא הפוך ממנו.

התחברו אלי בלינקדאין

התחברו אלי בפייסבוק

עקבו אחרי בטוויטר

אנשי הייטק/לשעבר? הקליקו למידע מעניין