גם אתם נאנקים תחת כמויות המייליים ומשתגעים? אני אישית עובדת המון עם ג'ימייל ונהנית מיכולות הסנכרון עם האנדרואיד והדוקס, ובכלל, איך אפשר לוותר על ג'ימייל??

הבעיה היא שלמרות שיש את היכולת למיין מיילים לפי התגיות זה בסוף לא קורה,כי זה דורש עבודה ידנית מייגעת ועקבית ואז אנחנו בבעיה. עם יד על הלב, בטח חיפשתם לא פעם מייל חשוב במנוע החיפוש של המיילים, לא? בקיצור, בעיה כאובה של לעשות סדר בים המידע הקיים והמתחדש בתיבת המייל שלנו.

לשוניות ג'ימייל לפי נושאים

גוגל יצאה עכשיו עם עיצוב חדש לתיבת הדואר הנכנס בו ניתן לסדר מיילים לפי נושאים, כדי באמת להתמקד בדברים החשובים. המידע מתחלק לפי לשוניות בראש תיבת המייל, מה שעושה סדר מראש ומתאים מאוד גם להרגל שלנו בכלל להסתכל על קטגוריות תוכן לפי לשוניות בראש העמוד (בלוגים,פייסבוק).

החלוקה הבסיסית (והטובה) היא לפי:

  • עיקרי – Primary לשם ממויינים מיילים ממשפחה, חברים,עבודה.
  • חברתי – Social לשם יגיעו עדכונים מרשתות חברתיות (כמו שיירי הנוטיפיקיישן שעוד השארתם וחשובים בכל זאת כמו עוקבים חדשים, תגובות לבלוג שצריך לחזור וכד')
  • שיווקי – Promotions – לשם אמורים להגיע מיילים הקשורים להצעות שיווקיות, ניוזלטרים וכד'.
  • עדכונים Updates – לשם יגיעו עדכונים מאתרים שונים אליהם נרשמתם, אישורי רכישה, חשבונויות וכד'.

הבשורה האוטומטית

לדעתי מדובר כאן בחידוש מרענן ומועיל מאוד, היות שעתה אין צורך למיין ידנית בשיטת התגיות המעיקה. מה גם שאם מייל מסויים משוייך בטעות ללשונית שלדעתנו מוטעית ניתן לעשות גרירה ללשונית המתאימה וגוגל ילמד שזה המיון הנכון.

איך מבצעים את המעבר לשיטת הלשוניות?

  1. כנסו לתפריט (אייקון גלגל השיניים בג'ימייל)
  2. חפשו לשונית "להגדיר את תיבת הדואר הנכנס" (configure inbox)

הערה – האפשרות החדשה תיפתח בהדרגתיות, אם עדיין לא מצאתם אותה אצלכם, זה הגיוני.

לעוד הסברים מפי המקור בבלוג גוגל