חברה קטנה לתכשיטים, גאווה גדולה ותקציב שיווק ופרסום זעיר. איך מגיעים לחו"ל? המילה "פייסבוק" נזרקה בפניה של אפרת, בעלת החברה, אין ספור פעמים. אבל מה בפייסבוק? ואיך מתחילים? למה זה בעצם טוב? רק כי כולם שם? 

לאפרת  אין מעצב, קריאייטיב זה לא היא, ותעזבו אותה מתחרויות.  ילדים בטח לא מעניינים אותה, גם לא נוער, והיא חייבת למקסם את זמן השיווק שלה, כי היא עושה הכל בעסק שלה בעצמה, לפחות בינתיים.

היא חייבת קשרים וידע כאן ועכשיו. צריכה שיווק הכי יעיל, לאתר ולהבין – איך עובדים המתחרים שלה, איך הם משווקים, עם מי הם מדברים, ואיפה השיחות והשוק הוירטואלי הזה של התחום שלה קורים.

תחקיר ראשוני

אפרת שמעה שהלינקדאין היא רשת עסקית מעולה. ישר קפצה ראש למים….

השקיעה בפרופיל שלה, תמונה, העלתה לינקים לאתר המרהיב, וחידדה את האודות שיהיה ברור לכולם למה היא כאן, במה מתמחה ומה בדיוק מחפשת. אחר – כך מיד ניגשה למלאכה:

עשתה תחקיר קטן בלינקדאין במנוע החיפוש ואחרי כמה דקות כבר מצאה מקומות פוטנציאליים לשיווק התכשיטים שלה ומאיפה בכלל להתחיל – חמש קבוצות עם אלפי אנשים שם מתרחש השיח המרכזי וה"אקשן" של כל הקולגות והקהל הפוטנציאלי לנושא.

שיווק תכשיטים לחו"ל

תחקיר ראשוני בלינקדאין – שיווק תכשיטים לחו"ל

להעמיק ולחקור

היא החליטה להתרכז בקבוצה מסויימת אחת, כי הזמן שלה היה מאוד מוגבל. בחנה היטב את מהות הקבוצה ושלחה בקשת הצטרפות זריזה.

קבוצת מעצבי תכשיטים -לינקדאין

השיח המקצועי קורה כאן - מעצבי תכשיטים בלינקדאין

עד שמנהל הקבוצה יאשר אותה, היא לא ביזבזה זמן… התחילה לחקור בפרופילים של חברי הקבוצה – אלה פתוחים וגלויים וניתן ללמוד מהם. זה פשוט חוסך זמן עבודה וחיפוש מידע – מי שמשווק תכשיטים ועוסק בעיצוב ממש כמוה, סביר שמסתובב במקומות שם גם היא רוצה להיות…

היא בחרה שני פרופילים שנראו לה מעניינים ורלוונטים במיוחד – קארן ויהושע.

שיווק תכשיטים בלינקדאין

להתחקות אחרי מתחרים בלינקדאין - שיווק תכשיטים

הממ…מסתבר שקארן היא בכלל ישראלית וותיקה בתחומה – כמעט 12 שנים קיים העסק שלה.

מעצבת תכשיטים ישראלית

מעצבת תכשיטים ישראלית

אפרת שלחה לקרן בקשת חברות, בהנחה שתוכל דרך שיחות איתה להגיע למידע נוסף מכוון. הצצה בפרופיל של יהושע הבהיר שגם הוא ישראלי, מכוון יותר לנושא שעונים וטקסטיל.

מעניין היה לראות באילו קבוצות הוא חבר  – זו הייתה תגלית מעולה, היות ששם מסתובב גם הקהל שלה.

שיווק, לינקדאין, תכשיטים, שיווק תכשיטים

חלק מהקבוצות בהן חבר יהושע

גם ליהושע שלחה אפרת חברות והסבירה על איזה רקע היא מעוניינת בקשר.

סוף דבר

סיכום מחצית השעה בה בילתה אפרת בלינקדאין:

  • איתור והגעה לקבוצות יעד מרכזיות לשיווק.
  • השגת מקורות מידע שיווקי – מתחרים וקולגות, קבוצות יעד להעמקת קשר ופעילות.
  • קשר אישי ומידע ייחודי מקולגות – קארן אישרה לה חברות במהלך הזמן שבילתה אפרת בלינקדאין והן החלו לשוחח. כבר קיבלה טיפים מקצועיים שחסכו לה המון זמן.
  • פוטנציאל קידום לאתר שלה – דרך הלינקים בפרופיל אותם העלתה.

אפרת סיימה את מחצית השעה שהחליטה שתקדיש היום לשיווק. למחרת ובהמשך היא המשיכה והעמיקה. אחרי זמן לא ארוך גם השיגה קשרים מול מפיצים באירופה שהביעו עניין בשיווק התכשיטים המיוחדים שלה. מכאן ועד העסקה הראשונה שלה המרחק כבר התקצר מאוד…